FOTO: Asociace pro mezinárodní otázky

Supervolební rok je v plném proudu, blíží se i volby do Evropského parlamentu. A kdekdo by se mohl pokusit tyto volby ovlivnit. Proto spouští Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) osvětovou kampaň, která seznamuje veřejnost s tématem vměšování do voleb interaktivní a přístupnou formou. Komiksovou část přinášíme v naší fotogalerii.

Krátká a volně dostupná publikace Jak (ne)hacknout volby staví čtenáře do role členů volebního štábu politiků, které musí ubránit před vydíráním, dezinformacemi a hackerskými útoky. Formou komiksů přehledně a s humorem ukazuje snahy cizích mocností ovlivnit volby a strategie, jak těmto pokusům účinně čelit. Autoři publikace vycházeli při psaní ze svého dlouholetého výzkumu Ruska a Číny.

Využili i poznatků ze dvou uzavřených cvičení, která uspořádali pro politiky, odborníky na strategickou komunikaci, úředníky a novináře. 
Publikaci doprovází kampaň pod hashtagem #DuverujAleProveruj. Hlavní autorkou předvolebního návodu je analytička se specializací na Čínu Ivana Karásková. Kresby obstaral animátor a filmař Kryštof Ulbert.

Jak (ne)hacknout volby

Obrázek 4 z 6

Publikaci Jak (ne)hacknout volby vydala Asociace pro mezinárodní otázky. Foto: AMO

Zdroj: AMO