Herečka Peg Entwistleová ukončila svůj život skokem z nápisu Hollywoodland. FOTO: koláž ČteSe.cz s využitím fotografií Wikipedia Commons CC BY-SA a CC0 (volné dílo)

Ačkoliv byla společnost v první polovině 20. století založená mnohem tradičněji, než je dnes, traduje se, že hollywoodské skandály minulých časů patřily k těm nejdivočejším z celé historie filmového průmyslu. Přinášíme alespoň některé z těch, na které se téměř zapomnělo.

Aféra Ingrid Bergmanové

Ingrid Bergmanová. FOTO: CC0 (volné dílo)

Hollywoodská hvězda Ingrid Bergmanová byla považovaná za šťastně vdanou a ctnostnou herečku. Ve skutečnosti to byl jen pečlivě budovaný obraz pro udržení zájmu a podpory filmových fanoušků. V roce 1949, během natáčení filmu Stromboli, navázala Bergmanová vztah s italským režisérem Robertem Rossellinim. Ona vdaná, on ženatý. Oba své životní partnery opustili. Pomohlo k tomu i těhotenství Bergmanové. Její společenské postavení bylo touto událostí vážně poškozeno. Odvraceli se od ní i do té doby skalní příznivci. V souladu se zvyklostmi se politici i veřejné osobnosti cítili nuceni odsoudit její činy, přičemž jeden z nich ji dokonce popsal jako „významnou sílu zlomyslnosti“. Navzdory odporu se Bergmanová a Rossellini oženili a později spolu měli dvě děti. Stejně jako mnoho hollywoodských párů, i oni se nakonec rozvedli.

Tragický konec Peg Entwistleové

Peg Entwistleová
FOTO: Wikipedia Commons / CC BY-SA 4.0

Mladá britská herečka Peg Entwistleová se vydala do Spojených států, aby si splnila svůj sen stát se hvězdou. Určitého úspěchu dosáhla tím, že se objevila ve filmu po boku Humphreyho Bogarta a následně získala pár menších rolí. Její štěstí však brzy zakolísalo, když nastala Velká hospodářská krize. Pro plavovlasou dívku bylo stále obtížnější získat filmovou roli. Další rána přišla, když s ní filmová společnost RKO ukončila smlouvu. Jednoho zářiového rána v roce 1932 odjela Entwistleová ze své rezidence pod záminkou nákupu v drogerii. Mířila však jinam. Ze silnice svým vozem odbočila k hoře Mount Lee k ikonickému nápisu Hollywoodland (zkrácený nápis Hollywood vznikl až v září 1949). Vyšplhala na písmeno „H“ a skokem z 15 metrů ukončila svůj život. Bylo jí pouhých 24 let. Tento tragický příběh před čtyřmi lety zfilmoval Netflix v dramatu nazvaném Hollywood.

Vrah Spade Cooley

Spade Cooley. FOTO: CC0

Spade Cooley, renomovaný country hudební umělec, dosáhl velkého úspěchu se svou vlastní televizní show. V osobním životě byl velmi vznětlivý a tato negativní vlastnost se s nabytou popularitou ještě zhoršovala. Postupně se stal paranoidním. Byl přesvědčený, že jeho druhá manželka Ella Mae má mimomanželský poměr. Jedna z hádek vyústila k fyzickému útoku. Několikahodinové bití manželky před očima čtrnáctileté dcery skončilo tragicky. U soudu byl Cooley shledán vinným z vraždy. Vlivní známí se však obrátili na tehdejšího guvernéra Ronalda Reagana a požádali ho o milost. A Reagan jejich žádosti překvapivě vyhověl. Než mohla být udělena formální milost, Cooley zemřel na infarkt.

Zdroj: autorský článek s využitím zdrojů v textu